Z naší galerie

P Ú S Č P S N
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
Add to My Calendar

Přihlášení

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

RSS

Dutch English French German Italian Japanese Portuguese Russian Spanish


Upozorňujeme, že kvůli cachování (vyrovnávací paměti) se nový obsah nemusí zobrazit hned, ale až se zpožděním, v některých případech až půl hodiny.


 

Jste zde

Domů » Nové expozice v Botanické zahradě

Přidat komentář

Nové expozice v Botanické zahradě

Datum: 
27.09.2017 - 10:00

V botanické zahradě PřF UK jsou nyní k vidění tři nové stálé expozice. Ve spodní části zahrady v rámci expozice subtropické flóry uvidíte nově sbírku rostlin z jihoafrických Dračích hor. Rostliny z tohoto pohoří jsou velmi otužilé, přežijí snadno zimu i v našich podmínkách, a v tuto chvíli jsou stále ještě mnohé v plném květu. Obdivovat tak můžete rozkvetlý porost sukulentu Delosperma cooperii, květy hvězdnicovité rostliny Berkheya purpurea nebo bobovitého keře Sutherlandia frutescens.

 

Druhou novou expozici naleznete ve skleníku, v oddělení zaměřeném na sukulentní rostliny. Tam vás po levé straně přivítá nová skalka se sbírkou rostlin severní a východní Afriky. Najdete zde především rozmanité druhy rodů Euphorbia (pryšec), Sansevieria (tchýnin jazyk) nebo Aloe.

 

Pokud zvenku nahlédnete do nepřístupné části tropického skleníku, najdete tam zrekonstruovanou expozici masožravých rostlin s cennou sbírkou tučnic a dalších masožravých rodů. (Na obrázcích níže jsou tučnice Pinguicula agnata a P. emarginata.)

Powered by Drupal

Studentský web PřF UK