P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
Add to My Calendar

Přihlášení

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

RSS

Dutch English French German Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Jste zde

Domů

Nové expozice kruhooček východoafrických v Botanické zahradě PřFUK

Datum: 
24.08.2012 - 09:00 - 09.12.2012 - 18:00

24. srpna až 9. září 2012 se uskutečnila ve skleníku Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty UK v Praze 73. jubilejní výstava exotického ptactva, která je pořádána ve spolupráci s Klubem přátel exotického ptactva.

Při její příležitosti byla otevřena v tropickém skleníku Botanické zahrady PřF UK  NOVÁ stálá expozice kruhooček východoafrických.

Kruhoočko východoafrické (Zosterops poliogaster) je malý druh pěvce z čeledi kruhoočkovitých (Zosteropidae). Tento 10-12 cm velký pták je, podobně jako většina ostatních kruhooček, převážně olivově zeleně zbarvený s výrazným bílým kroužkem kolem očí. Je všežravý - požírá převážně hmyz, jiné bezobratlé a bobule.

Jedná se, jak druhový název napovídá, o africké kruhoočko a pochází z oblastí ležících na území Eritreje, Etiopie, Keni, Súdánu a Tanzánie. Jeho přírozeným biotopem jsou subtropické nebo tropické vlhké horské lesy.

Pro chov kruhooček, která se budou nyní volně pohybovat v návštěvnickém prostoru, jsme se rozhodli proto, aby nám pomohla v biologickém boji proti parazitům na rostlinách. S některými patogeny neúspěšně bojujeme mnoho let za použití různých chemických látek. Věříme, že s využitím přirozených nepřátel dosáhneme snížení počtu škůdců na neškodnou úroveň.

Jelikož se ptáci budou volně pohybovat po celém tropickém skleníku, prosíme návštěvníky, aby za sebou důsledně zavírali dveře.

 

Komentáře

For writing good essay, most students need several hours of preparation time. So allow structure at start writing.You must start seriously researching and then only start your essay writing works. Its very impressive way to start an essay is that you should know, that is starts it with a different topic and from general idea. It must looks like an advertisement, so your essay must contain different ideas. Read the collection of materials and try to write an essay by searching the required facts. You have to starts your essay with good thesis statement, because it leads you reader the point of your essay. Many things that we considered while writing the introduction part of an essays. We should includes better points and to meet the reader’s attention. Every points clearly and use perfect and simple language to make your essay. Essays should be general and it must be specific. Essay body is clear and you must explain your topic. Many steps is there when you are attempting to write an essay. Its very difficult to write a successful essay for that you must organize your thoughts in an effective way and planning is very important aspects for your writing works. Visit http://www.essayguardian.com/.

Přidat komentář

Powered by Drupal

Studentský web PřF UK