Z naší galerie

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 
Add to My Calendar

Přihlášení

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

RSS

Dutch English French German Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Pomozte nám inovovat Botanickou zahradu

Věnujte fotografii

Zapojte se do studentského klubu a vylepšete Botanickou zahradu

Mezi studenty Přírodovědecké fakulty hledáme nadšence, kteří by se chtěli podílet na tvorbě mobilní aplikace v Botanické zahradě PřF UK

Aplikace musí být dokončena do konce roku 2016, takže se jedná o časově omezený projekt. Odměnou vám budou nabyté zkušenosti, které můžete zužitkovat i jinde. Věříme, že se na fakultě najde nejen spousta botaniků, ale i jiných studentů, kteří mají dovednosti, co by se nám mohly hodit.

Výstava kaktusů a sukulentů – jarní etapa

Sobota, 28. Květen 2016 (All day) - Neděle, 12. Červen 2016 (All day)

 

Výstava Pohádkové krajinky a skalky ze sukulentních rostlin

Sobota, 30. Duben 2016 (All day) - Neděle, 22. Květen 2016 (All day)

Od soboty 30. 4. 2016 se v odpočinkovém refugiu Botanické zahrady pořádá prodejní výstava pohádkových krajinek ze sukulentů. Výstava je přístupná každý den od 10:00 do 18:00 hod až do 22. 5. 2016. Galerie některých exponátů je k vidění na webových stránkách firmy Sukulent Honc.

Papoušci mají novou voliéru

V neděli 10. 4. byla v Botanické zahradě slavnostně otevřena nová voliéra pro nechtěné a handicapované papoušky. Na akci se sešlo více než sto lidí. Pásku přestřihnul Michal David, který je dlouhodobým příznivcem organizace Laguna, jež se o papoušky stará.

Více informací, fotografie i video můžete naleznout v článku portálu o chovu papoušků Ararauna.cz.

První ptačí hotel

Televizní kanál SLOW TV spustil nový program Ptačí hotel, ve kterém budou hrát hlavní roli ptáci z Botanické zahrady. Designéři navrhli dvě budky s luxusním vybavením, a poté je umístili na dva stromy v naší zahradě. Každá budka obsahuje kameru, která živě přenáší veškeré dění v budce. Přímý přenos můžete sledovat na webových stránkách SLOW TV. V modrém pokojíčku se již zabydlují sýkorky.

Vykvetla proslulá orchidej Angraecum sesquipedale

V tropickém skleníku naleznete vykvetlou orchidej Angraecum sesquipedale s 30 cm dlouhou ostruhou. Tato orchidej je učebnicovým příkladem koevoluce a proslavil ji Charles Darwin, když předpověděl existenci v té době ještě neznámého opylovače se stejně dlouhým sosákem. Lišaj opylující Angraecum sesquipedale byl o 80 let později skutečně objeven.

Křest Průvodce po Botanické zahradě PřF UK

Ve čtvrtek 28. ledna byl v literární kavárně Academia na Václavském náměstí pokřtěn nový Průvodce po Botanické zahradě autora Lubomíra Hroudy a kol. Kmotry se stali dr. Tomáš Urfus z Katedry botaniky PřF, proděkan biologické sekce PřF doc. Petr Folk, ředitel Nakladatelství Academia Jiří Padevět a ředitel nakladatelství Karolinum Mgr. Petr Valo.

Pozvánka na křest Průvodce po Botanické zahradě PřF UK

Čtvrtek, 28. Leden 2016 - 17:00

Dovolujeme si Vás pozvat na křest nového Průvodce po Botanické zahradě autora Lubomíra Hroudy a kol. Křest proběhne ve čtvrtek 28. ledna 2016 v 17 hodin v Literární kavárně Academia (Václavské náměstí 34, Praha 1). Knihu pokřtí dr. Tomáš Urfus z Katedry botaniky PřF UK, proděkan pro biologickou sekci PřF UK Petr Folk a ředitel Nakladatelství Academia Jiří Padevět.

Zahájení výstavy Malířská inspirace botani(c)kou

Včera byla slavnostně zahájena výstava Ateliéru Praga Prima, která bude až do 14. února 2016 umístěna v subtropickém skleníku Botanické zahrady. Na výstavě jsou k vidění obrazy, které vznikaly přímo v areálu Botanické zahrady, a pravidelní návštěvníci můžou tak některé motivy rozpoznat. Výstavu zahájila ředitelka ateliéru Karolína Tietjenová spolu s lektorem ak. mal. Lukášem Bradáčkem. Mezi autory děl je například dcera světoznámého malíře Miloše Kurovského Lenka Kurovská.

Malířská inspirace botani(c)kou

Pondělí, 11. Leden 2016 - 10:00 - Neděle, 14. Únor 2016 - 16:00

Zveme vás na výstavu výsledků malířských témat studentů Ateliéru Praga Prima z Botanické zahrady pod vedením ak. mal. Lukáše Bradáčka.

Vernisáž výstavy se konala 11. ledna 2016 v 16:00 ve skleníku subtropů.

Stránky

Powered by Drupal

Studentský web PřF UK