Z naší galerie

Přihlášení

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Dutch English French German Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Jste zde

Domů

Co je nového

2020

V průběhu roku pracoval na skalce expozice Středoevropská květena výzkumný tým zabývající se ekologií a vzájemnými vztahy trvalek pod vedením T. Koubka (KB PřF UK).

Zahrada se podílí na záchranném programu pro druhy dračík rakouský (Dracocephalum austriacum) a kuřička hadcová (Minuartia smejkalii).
V rámci projektu záchrany kriticky ohroženého cypřiše tassilského (Cupressus dupreziana) došlo k zásadnímu posunu – k reintrodukci rostlin zpět do přírody. V únoru 2020 bylo 16 stromů odvezeno do Alžíru vysazeno na různých místech včetně domovského pohoří Tassili na jihu země. Vše se stihlo těsně před zavedením cestovních omezení na začátku pandemie.

Vzáří byla kompletně dokončena nová expozice Rašelina a slatina. Na letním stanovišti subtropických rostlin byla rozšířena trvalá skalka s jihoafrickými druhy. Ve skleníku byla dokončena expozice ostrovních sukulentů s opukovou skalkou pro kubánské sukulenty a menší lávovou skalkou pro rostliny Galapág. Pro tuto skalku byly získány exempláře jednoho z nejvzácnějších kaktusů vůbec, galapážského druhu Brachycereus nesioticus. Tyto rostliny zatím v expozici nejsou, protože jsou příliš malé, ale do budoucna zde určitě budou některé z nich vysazeny.

V sukulentním skleníku byly instalovány nové informační tabule k expozici rostlin Namibie a Namaqualandu. Umístěny byly dále tabulky vysvětlující geografické členění tropických a subtropických expozic. Každý úsek má nyní svou tabulku s přehlednou mapkou. Osazena byla také další část informačních tabulek k jednotlivým rostlinám expozice užitkových rostlin. Na místě je nyní 120 cedulí.

Powered by Drupal

Studentský web PřF UK