Z naší galerie

Přihlášení

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Dutch English French German Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Jste zde

Domů

Kvetoucí Victoria cruziana on-line

Poprvé v historii Přírodovědecké fakulty uvidíte v přímém přenosu (on-line) rozkvétání druhého největšího leknínu světa, viktorie Cruzovy (Victoria cruziana Orb.) ve skleníku botanické zahrady. Blízce příbuznou viktorii královskou (Victoria amazonica Sowerby) objevil r. 1801 český botanik a cestovatel Tadeáš Haenke ze Chřibské v řece Mamoré v povodí Amazonky. Pojmenována byla na počest anglické královny Viktorie.

Ve zdejší zahradě se pěstuje od r. 1938 jako jednoletá, každý rok se znovu vysévá. Pokvete asi do konce září, pak odumírá.

Bělostný květ se otevírá v podvečer, kvete celou noc, na den se zavře, večer druhého dne zrůžoví a třetího dne se stáčí pod hladinu.

30.9. - Právě teď můžete sledovat poupě, které se vynořilo nad hladinu. Protože se jedná o rostlinu, která vyžaduje pro fázi kvetení tmu, můžeme jí svítit pouze omezený čas. Z tohoto důvodu je rostlina podpůrným světlem ozářena až od 5 hodin ráno. Za temnou obrazovku v noci se omlouváme.2.10. - Právě dnes od 5 hodin můžete sledovat fáze kvetení největšího tropického leknínu.

6.10.- Také dnes můžete sledovat kvetení největšího tropického leknínu.webová kamera on-line zde:

 

Omlouváme se, webová kamera je momentálně mimo provoz

 

Powered by Drupal

Studentský web PřF UK