Z naší galerie

Přihlášení

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Dutch English French German Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Jste zde

Domů

Nové expozice v Botanické zahradě

V botanické zahradě PřF UK jsou nyní k vidění tři nové stálé expozice. Ve spodní části zahrady v rámci expozice subtropické flóry uvidíte nově sbírku rostlin z jihoafrických Dračích hor. Rostliny z tohoto pohoří jsou velmi otužilé, přežijí snadno zimu i v našich podmínkách, a v tuto chvíli jsou stále ještě mnohé v plném květu. Obdivovat tak můžete rozkvetlý porost sukulentu Delosperma cooperii, květy hvězdnicovité rostliny Berkheya purpurea nebo bobovitého keře Sutherlandia frutescens.

 

Druhou novou expozici naleznete ve skleníku, v oddělení zaměřeném na sukulentní rostliny. Tam vás po levé straně přivítá nová skalka se sbírkou rostlin severní a východní Afriky. Najdete zde především rozmanité druhy rodů Euphorbia (pryšec), Sansevieria (tchýnin jazyk) nebo Aloe.

 

Pokud zvenku nahlédnete do nepřístupné části tropického skleníku, najdete tam zrekonstruovanou expozici masožravých rostlin s cennou sbírkou tučnic a dalších masožravých rodů. (Na obrázcích níže jsou tučnice Pinguicula agnata a P. emarginata.)

Powered by Drupal

Studentský web PřF UK