Z naší galerie

Přihlášení

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Dutch English French German Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Jste zde

Domů

Výstava bonsají 2013

Výstava bonsají v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty UK

 

        Jednou za dva roky pořádá botanická zahrada ve výstavním skleníku  v Praze 2, Na Slupi 16, výstavu bonsají. V letošním roce budou vystavovat především členové Pražské bonsajistické společnosti. Vystaveno bude 80 bonsají a doplňkových rostlin. Výstava proběhne ve dnech 23. 8. – 1. 9. 2013.

 

        Otevřeno bude denně od 10,00 do 18,00 hodin. Zajímavostí výstavy je, že zde budou prezentovány převážně „autorské bonsaje“, což je označení pro bonsaje pěstované od mladých sazenic, semenáčků a řízků. Vedle bonsají návštěvníci na výstavě uvidí i doplňkové rostliny označované v Japonsku jako „kusamono“, tedy pokojové rostliny, sukulenty, venkovní trvalky a skalničky pěstované v bonsajových miskách.  

 

       Vedle letitých, dokonale vytvarovaných bonsají zde budou také  bonsaje mladé, které mají návštěvníkům ukázat i půvab těchto mladých rostlin. Smysl pěstování bonsají tví v každodenním kontaktu s rostlinami a péči o ně. Při pěstování si musíme uvědomit, že bonsaje jsou rostliny, které vyžadují vhodné stanoviště, přiměřenou teplotu, zálivku a přihnojování,  jako ostatní květiny. Rozdíl je pouze v tom, že bonsaje pěstujeme v malých mělkých miskách,  ve kterých vyžadují častější zálivku a přihnojování, protože kořeny rostlin spotřebují rychleji živiny v substrátu obsažené a substrát v mělkých miskách rychleji vysychá. Upravujeme je řezem, zaštipováním a dalšími zahradnickými technikami do podoby starého stromu.

 

Vstupné na výstavu je 50 Kč, snížené vstupné 40 Kč Děti předškolního věku a držitelé legitimace ZTP mají vstup na výstavu zdarma.

 

Powered by Drupal

Studentský web PřF UK